Dažniausiai gydytojams ir specialistams

Kaip „Nutilis“ padeda saugiai nuryti?

Maisto struktūrų ar konsistencijų kaita sulėtina maisto srautą per gerklę ir stemplę rijimo metu, taigi ir sumažina disfagija sergančių pacientų užspringimo riziką. Mitybą turi sudaryti tinkamos konsistencijos maistas ir skysčiai, priderinti atsižvelgiant į disfagijos sunkumą. Labai svarbu kartoti pritaikytos konsistencijos maisto vartojimą.

Nutilis sudėtyje yra ksantano gumos, kurios dėka preparatas tampa atsparus seilėse esančiai amilazei. Todėl maisto konsistencija valgant ar geriant išlieka nepakitusi. Nutilis neįtikėtinai greitai sutirština maistą bei gėrimus, nekeisdamas jų spalvos, skonio bei skaidrumo.

Kaip „Cubitan“ padeda pospinduliniu toksiškumu serganiems pacientams?

Pospindulinis toksiškumas yra nepageidaujamas jonizuojančios spinduliuotės poveikis. Jis gali atsirasti bet kuriuo radioterapijos etapu arba po jos. Požymiai: odos ir gleivinės paraudimas spinduliuotės veikiamose vietose, gleivinės kraujingumas, patinimas, sunkiai gyjančios žaizdos ir opos. Ūmaus pospindulinio toksiškumo pasekmėmis gali būti kramtymo ir rijimo sutrikimai bei gleivinės išsausėjimas. Intensyvus burnos gleivinės uždegimas yra vis dažniau laikomas komplikacija, neleidžianti veiksmingai gydyti ligonio nuo vėžio (tenka pertraukti radio- ir chemoterapiją ar gydymą citostatikais). Be to, ligoniai, kuriems taikoma spinduliuotė dėl galvoje esančio vėžio, gydymo metu gali netekti 4–10 kg kūno masės. Pabrėžtina, kad neprievalgis yra vienas iš imuninės sistemos veiklą ir žaizdų gijimą įtakojančių veiksnių. Todėl labai svarbu kuo skubiau gydyti mitybos sutrikimus ir užkirsti kelią organizmo išsekimui.

Cubitan sukurtas specialiai pospinduliniu toksiškumu sergantiems pacientams. Daug energijos ir baltymų turintis Cubitan palaiko paciento, kurio didesnis baltymų ir energijos poreikis, sveikatą, nes baltymai padeda atkurti pažeistus audinius ir imuninę sistemą. 200 ml preparate yra 20 g baltymų, kurie suteikia 256 kcal. Produkte taip pat yra arginine. Ši aminorūgštis padeda skaidyti glitimą, kuris teigiamai veikia imuninę sistemą. Argininas didina organizme esančių poliaminų kiekį, taigi ir padeda atkurti pažeistus audinius. Žaizdų gijimą paspartina vitaminai A, C ir E. Skysčio pavidalo Cubitan padeda rijimo problemų turintiems pacientams vartoti maistą.

Kodėl disfagija sergantiems pacientams reikalingas skirtingos konsistencijos maistas bei gėrimai?

Disfagija, kuri taip pat kankina galvos arba gerklės vėžiu sergančius pacientus, gali atsirasti, pašalinus už rijimo refleksus atsakingus organus arba juos pažeidus radio- arba chemoterapijos metu. Burnos ir gerklės disfagija apsunkina maisto judėjimą iš burnos į stemplę, o stemplės disfagija apsunkina kieto maisto ar skysčių judėjimą iš stemplės į skrandį.

Pacientams, kuriems nustatyta burnos ar gerklės disfagija, kyla didesnė riziką užspringti ryjamu maistu ar skysčiais. Itin pavojingas skystas maistas ir gėrimai. Pati aspiracija gali sukelti ūmų kvėpavimo takų nepralaidumą, pavojingą paciento sveikatai ir gyvybei.

Dėl disfagijos kenčiantiems pacientams kyla užspringimo rizika, nes jie negali tinkamai kontroliuoti rijimo mechanizmo. Šis veikia nepakankamai greitai, kad galėtų efektyviai apsaugoti kvėpavimo takus. Dažnai taip nutinka, kai pacientai su disfagija nejaučia skonio, sutrikęs yra maisto temperatūros ir spaudimo burnos ertmėje pojūtis t. y. trūksta veiksnių, kurie daro rijimą saugų. Maisto ir skysčių konsistencijos kaitaliojimas sulėtina jų judėjimo greitį rijimo metu – tai mažina pacientų užspringimo riziką. Burnoje sutirštintą maistą galima lengviau kontroliuoti bei jį ryti.

Nutilis suteikia galimybę lengvai ir be pavojaus sveikatai bei gyvybei vartoti skysčius ir maistą. Jis greitai sutirština maistą, nekeisdamas jo skonio, kvapo ir spalvos.

Kas tai yra Nutridrink Protein 125 ml ir kaip jis vartojamas?

Nutridrink Protein 125 ml sukurtas galvojant apie onkologinėmis ligomis sergančius pacientus. Nutridrink Protein 125 ml yra daug energijos ir baltymų turintis produktas. Jis užtikrina didžiausią baltymų kiekį mažiausiame tūryje – 125 ml produkte yra 18 g baltymų*. Europos Klinikinės mitybos ir metabolizmo draugija (angl. ESPEN) rekomenduoja vartoti didesnius baltymų kiekius prieš chemo- ir radioterapiją ir tarp jų ciklų. Nutridrink Protein 125 ml taip pat turi daug energijos. Viename buteliuke yra net 300 kcal.

Nutridrink Protein 125 ml yra trijų skonių: braškių, vanilės ir mokka.

Nutridrink Protein 125 ml rekomenduojama vartoti onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams ne trumpiau kaip 14 dienų, po 1–2 buteliukus per dieną.

Nutridrink Protein 125 ml rekomenduojama vartoti atšaldytą. Prieš vartojimą gerai suplakti ir gerti lėtai, 30 min. Produktas paruoštas gerti, tiekiamas patogiame buteliuke. Vartoti tik gydytojui prižiūrint.

* Remiantis panašių rinkoje siūlomų produktų analize.

Svarbu: Nutridrink Protein 125 ml galima vartoti tik kaip maisto papildą.

Nutridrink Protein 125 ml yra specialios medicininės paskirties dietinis maisto produktas, skirtas maisto nepakankamumu dėl ligos sergantiems pacientams.

Kas tai yra „Calogen“? Kaip jis vartojamas?

Calogen yra riebalinė emulsija, laikoma papildomos energijos šaltiniu. Jos sudėtyje yra augalinių riebalų mišinys, kuriame gausu polinesočiųjų riebalų rūgščių. Joje nėra mineralų ir vitaminų (tik Na ir Cl pėdsakai). Neturi laktozės, glitimo, lengvai dozuojama. Calogen gali vartoti onkologinėmis ligomis sergantys pacientai kaip papildomą energijos šaltinį, kai kitų skysčių ir maisto vartojimas yra ribotas.
Produktas yra paruoštas vartoti. Vaikams iki 5 metų Calogen rekomenduojama atskiesti, atsižvelgiant į galimą didelio riebalų kieko netoleranciją.
Calogen rekomenduojama vartoti po 30 ml 3 kartus per parą (tik kaip maisto papildą). Vartoti tik gydytojui prižiūrint.

Svarbu: Calogen turi būti vartojamas tik kaip maisto papildas.

Calogen yra specialios medicininės paskirties dietinis maisto produktas, skirtas pacientams, kuriems dėl ligos reikalingas didelis energijos kiekis.

Kodėl taip svarbu taisyklingai maitintis priešvėžinio gydymo metu?

Taisyklinga mityba yra ypač svarbi onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams. Šių pacientų maistingųjų medžiagų, pvz., baltymų, poreikis didėja kartais net dvigubai. Todėl norint užtikrinti organizmui pakankamą baltymų, energijos ir vitaminų kiekį, reikalinga subalansuota dieta.
Europos klinikinės mitybos ir metabolizmo draugija (angl. ESPEN) rekomenduoja vėžiu sergantiems žmonėms vartoti daugiau baltymų ir gerti šiuos maisto preparatus prieš chemo- ir radioterapiją bei tarp jų ciklų.

Kiekvieno onkologine liga sergančio paciento mitybos poreikiai individualūs, todėl pasitarkite su gydytoju ar dietologu dėl tinkamos dietos, atsižvelgiant į sergančiojo organizmo būklę ir vėžio vietą.

Ar ligos metu privalau vartoti maisto preparatus?

Onkologinėmis ligomis sergantiems pacientas geriami maisto preparatai gali būti skiriami viso gydymo metu: prieš chemo- ir radioterapiją, tarp gydymo sesijų ir po jų, taip pat prieš onkologines operacijas bei sveikimo laikotarpiu.
Preparatų privalumas – koncentruota visų būtinųjų maistinių medžiagų dozė, kuri padės patenkinti padidintą organizmo baltymų, angliavandenių, riebalų ir vitaminų poreikį. Tinkamo maistinių preparatų naudojimo dėka galite būti tikri, kad Jūsų organizmas gauna tai, ko jam labiausiai reikia gydymo metu.

Maisto preparatai onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams:Nutridrink Protein 125 ml, jie užtikrina didelį baltymų ir energijos kiekį mažame tūryje (125 ml) – tai palengvina jų vartojimą, ypač esant apetito stokai priešvėžinės terapijos metu.

Svarbu: Nutridrink Protein 125 ml galima vartoti tik kaip maisto papildą.

Kada vartoti „Nutridrink Protein 125 ml“?

Maisto preparatai, pvz. Nutridrink Protein 125 ml, vartojami esant maitinimosi problemų dėl ligos: sumažėjus apetitui, sutrikus kramtymui ir(ar) rijimui, sutrikus skonio ir kvapo jutimui, esant skausmingam valgymui arba išsausėjus burnai.

Dėl ligos, žaizdos arba operacijos organizmo maistinių medžiagų poreikis didėja. Dažnai tokiais atvejais dingsta apetitas arba yra kitų priežasčių, dėl kurių ligonis suvartoja per mažai maisto. Rezultate ligonis silpsta ir blogai reaguoja į gydymą, užsitęsia jo gydymas ligoninėje ir sveikimas.

Maisto preparatai, pvz., Nutridrink Protein 125 ml, puikiai pamaitina sergančiojo organizmą. Skystas preparato pavidalas palengvina vartojimą, o koncentruota formulė užtikrina didelį energijos ir maistinių medžiagų kiekį mažame tūryje, kurį daug lengviau suvartoti.

Ar yra kitų maisto preparatų?

Onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams labiausiai rekomenduojami Nutridrink Protein 125 ml.
Skirtingai nei kiti Nutridrink (200 ml), vienas šio produkto buteliukas yra vos 125 ml tūrio.

Kiti Nutridrink preparatai rekomenduojami asmenims, kurių liga užsitęsė, po operacijos arba senyvo amžiaus ligoniams.

 • Nutridrink: daug energijos turintis maisto preparatas be maistinių skaidulų
 • Nutridrink Yoghurt style:  daug energijos turintis maisto preparatas be maistinių skaidulų, su jogurtu
 • Nutridrink Multi Fibre: daug energijos turintis maisto preparatas su maistinėmis skaidulomis, kurios palengvina žarnyno veiklą
 • Nutridrink Soup: daug energijos turintis maisto preparatas su maistinėmis skaidulomis, sriubos, kurią galima valgyti šiltą, pavidalu
 • Nutridrink Juice style: daug energijos turintis maisto preparatas be riebalų, skirtas asmenims, kuriems rekomenduojama vartoti mažiau riebalų (pvz., sergantiems akmenlige, tulžies pūslės uždegimu, kepenų uždegimu ir ciroze)
 • Cubitan: daug energijos ir baltymų turintis maisto preparatas, rekomenduojamas pacientams su sunkiai gyjančiomis žaizdomis ir pragulomis
 • Diasip: be sacharozės, skirtas cukralige ir hiperglikemija sergantiems pacientams

Daugiau apie šiuos produktus skaitykite tinklalapyje: www.nutricia.lt

Pradedu chemoterapijos kursą: kokios dietos turiu laikytis? Ar turiu vengti tam tikrų valgių?

Pirmiausia atsiminkite, kad sergant onkologine liga maistinių medžiagų poreikis didėja, todėl gerai ir tinkamai subalansuota dieta gali sumažinti šalutinį gydymo poveikį ir pagerinti reakciją į gydymą.

Dauguma priešvėžinių citostatinių vaistų gali sukelti šalutinį poveikį, kuris tiesiogiai veikia maisto vartojimą. Jeigu nejaučiate jokio šalutinių poveikio, pvz., pykinimo, vėmimo, viduriavimo, vidurių užkietėjimo, apetito stokos ar skonio sutrikimo, Jūsų dieta neturėtų skirtis nuo įprastos (išskyrus produktus, kurie gali reaguoti su gydymo metu skiriamais vaistais. Tokiais atvejais reikėtų pasitarti su gydytoju). Maistą padalinkite į 5-6 porcijas ir norėdami išvengti monotonijos, ruoškite juos kiek įmanoma įvairiau.

Jeigu atsirado chemoterapijos šalutinis poveikis, pasitarkite su gydytoju, kuris parinks tinkamus vaistus ir atitinkamai priderins dietą, kuri užtikrins geriausią maisto produktų įsisavinimą.

Pasitarkite su gydytojų dėl maisto preparatų, kurie padėtų maitinti organizmą priešvėžinės terapijos metu. Be to, jie gali padėti kovoti su šalutiniais chemoterapijos poveikiais. Dažniausiai juose yra visų reikalingų maistinių medžiagų ir daug baltymų. Juos paprasta vartoti. Vienas iš tokių preparatų yra Nutridrink Protein 125 ml.

Nurodymai:

 • Stenkitės valgyti kas 3 valandas, 5–6 kartus per dieną;
 • Stenkitės įvairinti savo racioną, kad išvengtumėte monotonijos;
 • Valgykite lėtai, gerai kramtydami kiekvieną kąsnį;
 • Stenkitės kasdien valgyti vaisius ir daržoves, geriausiai žalius;
 • Venkite aitrių prieskonių: garstyčių, pipirų;
 • Vartokite natūralias žoleles ir augalinius aliejus;
 • Ribokite druskos vartojimą;
 • Sriubas virkite iš visaverčių baltymų šaltinių (pvz. vištienos ar žuvies);
 • Ruošdami maistą naudokite mažus augalinio aliejaus ir prieskonių kiekius, venkite pramoninių prieskonių;
 • Venkite perdirbtų maisto gaminių: konservų, rūkytų mėsos produktų (kumpio, mortadelių, saliamio) ir mėsos (dešrų, virtų dešrelių);
 • Jei turite abejonių, pasitarkite su gydytoju arba dietologu.
adv_banner adv_banner
porady
Psichologinė parama pacientui

Onkologinis susirgimas tai krizinė situacija...

daugiau>
jak_zmotywowac_chorego_do_podjecia_leczenia
Kaip motyvuoti ligonį pradėti gydymą?

Visuomenėje onkologiniai susirgimai...

daugiau>
jak_radzic_sobie_z_diagnoza_choroby_onkologicznej
Kaip susidoroti su onkologinės ligos diagnoze?

Sergančiųjų ir slaugytojų apsaugos...

daugiau>

Privatumo nustatymai

Čia galite bet kada paskelbti ir keisti slapukų nustatymus.

Būtinieji slapukai

Jie yra būtini tam, kad svetainė veiktų, ir negali būti išjungti. Paprastai jie yra įdiegiami tiktai tada, jeigu atliekate veiksmus, kurie prilyginami prašymui suteikti paslaugas (privatumo parinkčių nustatymas, prisijungimas, formų pildymas, t.t.). Naršyklės nustatymuose galite išjungti slapukus arba pasirinkti, kad Jums būtų pranešta apie šiuos slapukus, tačiau tokiu atveju galėsite naudotis ne visomis svetainės dalimis.

Analitiniai slapukai

Jie leidžia mums skaičiuoti apsilankymų svetainėje skaičių ir apsilankymų šaltinius, vertinti ir pagerinti mūsų svetainės veikimą. Jie mums parodo, kurie puslapiai yra populiariausi ir mažiausiai populiarūs, ir kaip lankytojai naršo svetainėje. Jeigu šių slapukų nepriimsite, mes nežinosime, kada Jūs lankėtės mūsų svetainėje ir negalėsime stebėti jos veikimo.

Funkciniai slapukai

Jie leidžia pagerinti svetainės funkcionalumą ir pritaikyti ją pagal asmeninius poreikius. Juos galime įdiegti mes arba trečiosios šalys, kurių paslaugas įtraukėme į savo svetainės puslapius. Jeigu nesutiksite priimti šių slapukų, gali būti, kad kai kurios arba visos iš šių paslaugų tinkamai neveiks.
Daugiau informacijos galite rasti mūsų Slapukų naudojimo tvarkoje.

Reklaminiai slapukai

Juos per mūsų svetainę gali įdiegti mūsų reklamos partneriai, siekdami sukurti Jūsų interesų profilį ir rodyti Jums aktualią reklamą kitose svetainėse. Šie slapukai nesaugo pačios asmeninės informacijos, bet pagal unikalų numerį identifikuoja Jūsų naršyklę ir interneto įrenginį. Jeigu nesutiksite priimti šių slapukų, Jums bus rodoma Jums ne tokia aktuali reklama.